בלוג

מהי משרבייה ומאין באה? מהם מקורותיה החברתיים-היסטוריים וכיצד אלה באים לידי ביטוי בעולם העיצוב האדריכלי של תקופתנו המודרנית?

מחיצות מסתירות סוד

במקורן, מחיצות המשרבייה הגיעו ובאו לידי ביטוי בתרבויות קדם מארצות אסלם, בייחוד מצרים, שהינה מקור אדריכלי ראשוני בזכות עצמו, הידוע כמביא בשורת הפירמידות העתיקות לעולם. בימי קדם, מחיצות המשרבייה שימשו לא רק כפריט עיצוב אדריכלי של מבני בית, אלא גם כאלמנט חברתי מגדרי. במקורן, מחיצות המשרבייה הדקורטיביות נועדו כדי ליצור חוצץ בין פנים הבית לבין החוץ, כאשר הנורמה הפטריארכלית חברתית ביקשה להצניע את נשות הבית בחזותם כלפי חוץ, אך עדיין לאפשר להן מבט אל מעבר לקירות המבנה, על קרבת הבית והמתרחש ברחוב. מחשבה זו הביאה לפיתוח האדריכלי של המשרבייה, הנעוץ באלמנטים של מסגרת זוויתית מעוטרת חורים, המאפשרת כניסה מרומזת של אור ואוויר ממודר. התקנת המשרבייה בקירות המבנה מקבלת משחק של אור וצל בהתאם לשינוי מיקום השמש במהלך היום, כך שבשעות מסוימות ניתן להביט מפנים הבית על המתרחש בחוץ, בזמן שהצופים מבחוץ אינם יכולים לראות מה מתרחש בפנים המבנה. 

שמש, בריזה וארכיטקטורה נפלאה

בימים עברו עוצבו המשרביות על בסיס חומר גלם עץ על סוגיו ועם התפתחות הארכיטקטורה המודרנית, עברו העיצובים להתבסס גם על סגסוגות מתכת וכמובן בטון. שלל אפשרויות העיצוב הקיימות, הודות לאסתטיקה האוריינטאלית הייחודית והודות לחומרים השונים מהם אנו יוצרים ויוצקים את המחיצות, מהוות עולם שלם של יופי ופונקציונאליות אדריכלית מלאת הוד והדר. כמובן שהאלמנטים הטבעיים המתממשים כחלק מעיצוב המשרבייה, דוגמת משחקי אור וכניסת אוויר נעימה – הם שנותנים את האפקט השלם והמיוחד של המוצר כולו.

מהיום גם לכם יש אפשרות לעטר כל מבנה שהוא, בתרבות קדומה או מודרנית של נוי ומראות מלאי קסם ונופך מסתורי. XYZ Designs מזמינה אתכם להיכנס לתוך עולם ומלואו של עיצוב מרהיב שמועצם באלמנטים מודרניים. באמצעותנו תוכלו לעורר לחיים תחושות נוסטלגיה ממורשת בית או לחוות דקורציה ויזואלית שלא הייתה מוכרת לכם מבית ילדותכם. היופי כאן הוא ביכולת הביצוע ובמוצר הסופי, המותיר רושם עז על הבית וכלל המבנה.

המגבלות נמצאות רק בדימיון שלנו, אנחנו זמינים לכל שאלה

צרו איתנו קשר

תלמים 1, א.ת. תנובות 4283000

Please type your full name.
Invalid email address.
Invalid Input
Invalid Input